Nechte knihy mluvit

CO JE KOUZELNÉ ČTENÍ?

Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept od Albi, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací.
Stačí, když se lehce dotknou Albi tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Hraní s Albi tužkou je zábava s neomezenými možnostmi – tužka
dovede nejenom číst texty, zpívat písničky a přehrávat reálné zvuky (řev lva, zpěv ptáků, zvuky dopravních prostředků apod.), ale dají se s ní hrát i různé hry a kvízy.

 

JAK Kouzelné čtení FUNGUJE?

 

Je to velmi jednoduché, elektronická tužka slouží jako čtečka speciálního kódu, který je ukryt přímo na stránkách knih. Stačí, když se lehce dotknete tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. V knihách naleznete nepřeberné množství informací, ale také vědomostní či postřehové hry.

Velkou výhodou je, že elektronická tužka funguje se všemi knihami z edice Kouzelné čtení a nepotřebujete tedy pro každou knihu novou tužku. S nákupem nové knihy stačí pouze bezplatně nahrát nový audio soubor do tužky a nová mluvící kniha je vám hned k dispozici.

Elektronická tužka má i další doplňkové funkce. Díky vestavěné paměti ji můžete používat jako MP3 přehrávač nebo USB paměť. Tužka má také funkci pro záznam zvuku. 

PRO KOHO Kouzelné čtení JE?

 

Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte.

Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí. Samy si tak mohou „přečíst" pohádku nebo se hravou formou naučit poznávat barvy, čísla, písmena či nejrůznější tvary. Všechny tyto dovednosti si pak trénují v zábavných edukativních hrách, které knihy obsahují.

Starší děti i dospělé pak zcela jistě zaujmou témata, jakými jsou například geografie, historie či výuka cizích jazyků – podívejte se například na Atlas světa, Lidské tělo, Svět zvířat nebo knihy na výuku angličtiny.

Co je zabaleno v krabici

 

1 – Elektronická Albi tužka, 2 – Průvodce Kouzelným čtením, 3 – Nabíječka, 4 – USB kabel, 5 – 10 kusů samolepek MP3, 6 – 10 kusů samolepek ovládání hlasitosti, 7 – Audio blok.

Jednotlivé části albi tužky

 

1 – Světelný indikátor, 2 – Tlačítko pro opakování, 3 – USB konektor, 4 – Tlačítko pro zapnutí a vypnutí, MP3 přehrávání a zastavení přehrávání, 5 – Otvor na paměťovou MicroSD kartu, 6 – Mikrofon, 7 – Reproduktor, 8  – Resetovací tlačítko, 9 – Zdířka na sluchátka, 10 – Ovládání hlasitosti, 11 – Optický senzor, 12 – Stojánek

 


 

Technická specifikace tužky

Albi tužka obsahuje 16 GB MicroSD paměťovou kartu, disponuje konektorem USB 2.0 pro vysokorychlostní připojení, vestavěnou dobíjecí baterii Li-ion 365 mA/3,7 V.
V balení samozřejmě najdete i nabíječku 500 mA/5V. Tužka vydrží v provozu na jedno nabití až 8 hodin. Potom stačí tužku připojit kabelem do zásuvky nebo počítače, kde se znovu dobije.

 

 

K čemu slouží symboly v knihách a hrách

 

Pro správné fungování musíte každou knihu, hru nebo třeba pexeso načíst pomocí zapínacího tlačítka. Díky zapínacímu tlačítku
si tužka najde správný zvukový soubor. Při druhém dotyku na zapínací tlačítko vám tužka sdělí informace o významu ikon, které se v knize vyskytují.

Vysvětlení jejich funkcí najdete vždy na zadní straně knihy nebo hry. Jednotlivé ikony ovládání si můžete prohlédnout i zde:

 

Tlačítko zapnutí

Zastavení přehrávání

Opakování přehrávání

Ovládání hlasitosti 

Základní informace

Doplňující informace

Zvuky, dialogy

Zvuky, písničky

Hry a kvízy

Tlačítko ANO

Tlačítko NE

Odpovědi A, B, C 

 
 

DÁREK K ALBI TUŽCE

Zadejte dárkový kód

Vkládání dárkových kódů do sad s tužkami bylo ukončeno. Děkujeme za pochopení. Formulář je k dispozici pro ještě neuplatněné kódy našich zákazníků.

SKVĚLÉ, KÓD JE V POŘÁDKU! TEĎ UŽ JENOM VYPLŇTE ÚDAJE PRO DORUČENÍ DÁRKU!

Údaje označené hvězdičkou jsou povinné *