Nejčastější dotazy

Na co se obvykle ptáte...

Zlobí vás elektronická ALBI tužka nebo něco nejde tak, jak by mělo? Ověřte si v častých dotazech,
zdali to není drobnost, kterou doma sami vyřešíte během chvíle. Doporučujeme podívat se na video!

 

Kouzelné čtení OD A do Z

Čtení s elektronickou ALBI tužkou není žádná věda. Chcete si nahrát nový soubor ke knize,
nabít tužku nebo aktualizovat firmware tužky na novou verzi?
Podívejte se na krátké video, jak na to.

 


 

1. MŮŽU TUŽKU ROZEBRAT?

Elektronická tužka byla navržena v souladu s požadavky na bezpečnost dětí. Nepokoušejte se tužku sami rozebírat. Uživatelsky je možné pouze vyměnit MicroSD kartu ve slotu za jinou (na obrázku ukazatel č. 5). 

2. JE TUŽKA VODOTĚSNÁ?

Tužka nedisponuje certifikací pro vodotěsnost, zabraňte proto styku s vodou. Po kontaktu s vodou tužka může přestat fungovat. Reklamace tužky, která přestala fungovat po kontaktu s vodou, nebude uznána. 

3. TUŽKA NEREAGUJE NEBO JI NELZE VYPNOUT

Stejně jako každému jinému elektronickému výrobku se to může stát... Doporučujeme tužku při těchto obtížích zkusit resetovat. Do otvoru pro resetování (na obrázku ukazatel č. 8) vložte špendlík nebo kancelářskou sponku a jemně na krátkou dobu stiskněte. Tužka se resetuje a měla by se obnovit standardní funkcionalita.

4. TUŽKA SE SAMOVOLNĚ VYPÍNÁ

Baterie je téměř vybitá nebo zůstala nečinná po dobu delší než 3 minuty (bezpečnostní opatření, aby se tužka samovolně nevybila). Tužku nabijte nebo znovu zapněte.

5. NEMOHU ALBI TUŽKU ZAPNOUT

Je možné, že v paměti není uložen žádný audio soubor ke knize ani soubor ve formátu MP3. Ověřte připojením k počítači, zda-li jsou v tužce nahrány audio soubory - pokud je paměť prázdná, stáhněte si audio soubory ze sekce Soubory ke stažení na těchto stránkách. 

6. U KNIHY NEFUNGUJE ZVUK

Důvodem může být chybějící nebo poškozený audio soubor k dané knize. Audio soubor stáhněte z našich stran (po stažení se ujistěte, že má správnou velikost - velikost je uvedena u každého souboru na našich stránkách). Soubor nahrajte do tužky a zkuste to s knihou znovu. Pozor - v knize nesmí být dva soubory k jedné knížce, starší soubor z tužky je potřeba nejdříve odstranit!

7. ČTENÝ OBSAH SE NESHODUJE S OZNAČENÝM TEXTEM

Pravděpodobně nedošlo ke správnému načtení knihy. Vždy se dotkněte ikony pro zapnutí na první straně knihy, aby byla kniha správně rozpoznána.

8. DO ALBI TUŽKY NELZE STÁHNOUT AUDIO SOUBORY

Vaše Albi tužka má pravděpodobně plnou paměť. Vymažte nepoužívané audio soubory nebo Mp3 soubory, abyste uvolnili dostatek místa v paměti.

9. SD PAMĚŤOVOU KARTU V ALBI TUŽCE NELZE NAČÍST

Důvodem je špatný kontakt SD karty s elektronickou Albi tužkou. Pro odstranění poruchy je potřeba paměťovou kartu z Albi tužky vyndat a znovu ji vsunout do slotu.

10. NĚKTERÉ IKONY VE HŘE ČI KNIZE NEFUNGUJÍ

Některé nové knížky nebo hry mohou mít nové funkce, proto je potřeba tužku aktualizovat, aby tyto funkce mohla využívat. Platí pouze pro tužky starší generace s rokem výroby 2017 a starší. Nové Albi tužky jsou dodávány s nejnovějším firmwarem a bez potíží pracují se všemi produkty Kouzelného čtení. 

11. Jak pracovat s audio blokem?

Nahraný zvukový soubor do zvukového slotu v audiobloku (REC001 - REC046) je vždy spárovaný s jedním konkrétním titulem (knihou, hrou, pexesem). V případě, že spustíte další produkt Kouzelného čtení, zvukový soubor nahraný pro předešlý titul nebude fungovat. I s nově spuštěným produktem (např. knihou) můžete samozřejmě nahrávat záznamy do audiobloku, ale pouze do dalších nahrávacích slotů. Nahrané zvukové soubory budou vždy fungovat pouze pro knihu, kterou jste měli v průběhu nahrávání spuštěnou (= spárovanou v tu chvíli s tužkou).

Příklad: Máte spuštěnou knihu Lesní zvířátka. Do audiobloku nahrajete na pozici REC001 vlastní zvuk - např. kukačku. Nahraný zvuk kukačky bez problémů přehrajete. Poté však spustíte knihu Vesmír. V daný moment je tužka nově spárována s  knihou Vesmír a nahrávka kukačky (REC001) tedy nebude fungovat. Pro knihu Vesmír můžete nahrávat další zvuky na pozice zvukových slotů REC002 a dále. Opět bude platit, že nahrané zvuky budou funkční (= bude je možné přehrávat) pouze při spárování s knihou Vesmír - při zapnutí jiné knihy zvuky spárované s knihou Vesmír nebudou dostupné.

Kde najdete paměťovou kartu
a kde resetovací tlačítko?

Přehled všech částí Albi tužky

 1. Světelný indikátor
 2. Tlačítko pro opakování
 3. USB konektor
 4. Tlačítko pro zapnutí a vypnutí, MP3 přehrávání a zastavení přehrávání
 5. Otvor na paměťovou MicroSD kartu
 6. Mikrofon
 7. Reproduktor
 8. Resetovací tlačítko
 9. Zdířka na sluchátka
 10. Ovládání hlasitosti
 11. Optický senzor
 12. Stojánek
 
 

DÁREK K ALBI TUŽCE

Zadejte dárkový kód

Vkládání dárkových kódů do sad s tužkami bylo ukončeno. Děkujeme za pochopení. Formulář je k dispozici pro ještě neuplatněné kódy našich zákazníků.

SKVĚLÉ, KÓD JE V POŘÁDKU! TEĎ UŽ JENOM VYPLŇTE ÚDAJE PRO DORUČENÍ DÁRKU!

Údaje označené hvězdičkou jsou povinné *